بهترین کشور برای تحصیل رشته گرافیک

به دلیل قابلیت چاپ شدن، مدلهای سه بعدی تنها محدود به فضاهای مجازی نمیشوند. اگر به دنبال ایجاد ظاهری سه بعدی هستید بهتر است از بافت ها برای انجام این کار، کمک بگیرید که بسیار مفید هستند. اگر لوگو مایکروسافت را با لوگوی کوکاکولا مقایسه کنید، متوجه خواهید شد که اساس لوگوی کوکاکولا از دهه 1900 هیچ تغییری نکرده است. هنگام کار با متن، طراحان گرافیک باید رابطه بین ظاهر متن و آنچه بیان می کند را در نظر بگیرند.

نحوه چیدمان این عناصر در صفحه باید احساس تعادل ایجاد کند. نامتقارن (Asymmetrical): این نوع تعادل از مقیاس، کنتراست و رنگ برای یکنواخت کردن جریان یک طرح استفاده می کند. متقارن (Symmetrical): این نوع طراحی در امتداد یک محور عمودی و یا محور افقی شکل می گیرد و وزن عناصر به طور مساوی در دو طرف طرح تقسیم می شود.

طرح های متقارن عناصر با وزن مساوی را در دو طرف خط مرکزی خیالی، چیدمان و طراحی می کند. ولی طراحی رابط کاربردی روی تجربه بصری کاربر و طراحی عناصر گرافیکی روی صفحه مثل کلیدها، منو ها، تعامل های فرعی و موارد دیگر متمرکز می شود. درست است که همه جمع آوری ها ممکن است مورد استفاده قرار نگیرند ولی به دید و ایده طراح کمک می کند.

برخی از عناصر سنگین هستند و چشم را جلب می کنند، در حالی که عناصر دیگر، سبک تر هستند. کنتراست ناکافی می تواند خواندن محتوای متنی را به خصوص برای افراد دارای اختلالات بینایی بسیار دشوار کند. کنتراست در طراحی گرافیک به چگونگی وجود عناصر مختلف در یک طرح، به ویژه عناصر مجاور اشاره دارد. لوگویی تصویری که عناصر آن دلالتی نمادین دارند مانند لوگویی که در آن برای معرفی یک کافه از نماد فنجان برای معرفی استفاده کرده است.

هارمونی یکی از اهداف اصلی گرافیک دیزاین و یکی از جنبه های اساسی از گرافیک است که یک ارتباط بصری بین عناصری مانند تصاویر، اشکال یا بلوک های متن ایجاد می کند. تعادل نامتقارن معمولاً در وب سایت ها یافت میشود، جایی که دو طرف یک صفحه وب با یکدیگر متفاوت اما حاوی عناصر مشابه هستند. 101 · توی این آموزش میخوام بهت یاد بگم که چطوری به صورت رایگان و حرفه ای برای کسب و کارت لوگو بسازی. ها به طور هوشمندانه ای نامحسوس به ما نشان می دهند و ما به طور ناخودآگاهانه ای آنها را دریافت می کنیم غافل هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید